4. Brand-locatie Langestraat 69-73
De ‘Brand’-locatie is al lange tijd een doorn in het oog van veel inwoners van Oldambt. Ook voor de gemeente is dit een plek met prioriteit.
Vanaf begin 2026 gebeurt er nu ook echt wat. Het meeste sloopwerk is gedaan en het puin is geruimd. Ontwikkelaar Visser Vastgoed heeft de mouwen opgestroopt. Het eerste resultaat is zichtbaar.
Op korte termijn verrijst hier een combinatie van winkels en woonruimte. Daarbij is oog voor behoud van historie.
Bijzonder aan deze locatie is dat hier een doorgang gerealiseerd wordt naar het terrein van het voormalige St. Lucas Ziekenhuis. Met deze doorgang verbinden we letterlijk en figuurlijk het verleden met het heden. Het past ook in de bredere visie van de centrumontwikkeling: het verbinden van de Blaauw-locatie en het St. Lucas-locatie met de rest van de binnenstad.
Ook op deze plek staat de combinatie van wonen en winkelen centraal. De brandlocatie moet van een open wond in de straat veranderen in een plek die weer iets toevoegt aan het centrum.
Totaal gaat het om 30 (huur)appartementen. Oplevering medio 2027.
Zaterdag 19 september is het mogelijk de appartementen in het reeds gerenoveerde pand te bekijken.
.jpg%3Fh%3D2e111cc1%26itok%3DGF2agdoI&w=1920&q=75)
