Kap van molen Dijkstra weggetakeld

Vandaag
Algemeen

Korenmolen Edens aan de Nassaustraat in Winschoten draait sinds september weer. Nu is molen Dijkstra, ook aan de Nassaustraat, aan de beurt. Deze korenmolen werd in 1862 gebouwd. Op 3 december is de kap van de molen weggetakeld en vervoerd naar de werkplaats van molenmakersbedrijf Molema in Heiligerlee. Daar krijgt de kap twee nieuwe houten balken en wordt de kap geschilderd. Komend voorjaar wordt de gerestaureerde kap teruggeplaatst op de molen. Daarna worden de wieken eraan gemonteerd, zodat de molen weer kan draaien.

Molenstad

De gemeente Oldambt stelde eind vorig jaar € 300.000 beschikbaar om de molens in onze gemeente weer te laten draaien. Met dit bedrag kunnen de wieken van twee van de vier molens draaien. Winschoten kent een rijke geschiedenis op het gebied van molens. Het wordt ook wel de Molenstad genoemd. Door de molens te restaureren en de wieken weer te laten draaien, wil de gemeente de bijzondere geschiedenis levend houden.

Molens

Molen Dijkstra is een van de vier molens in de gemeente Oldambt, naast molen Edens, molen Berg aan de Grintweg in Winschoten en Udema’s molen in Ganzedijk. Molen Edens is de oudste molen van Groningen; deze werd in 1763 gebouwd.