St. Lucas-locatie

Enquête St. Lucas/ Blaauw-locatie

Denk mee over de inrichting. Vul de enquête in (verderop deze pagina)

Na bijna honderd jaar een prominente plek te hebben ingevuld in het centrum van Winschoten, werd september 2024 gestart met de sloop van het voormalige St. Lucas Ziekenhuis aan de Gaslaan/ Stikkerlaan. Inmiddels is de sloop voltooid. Met de aankoop door de gemeente van de tegenover gelegen Blaauw-locatie kunnen beiden gezamenlijk worden ontwikkeld en heringericht. 

Metamorfose

Wat komt er voor terug? Veel inwoners van Oldambt en omstreken zijn daar nieuwsgierig naar. En dat is begrijpelijk. De uiteindelijke plannen voorzien in een complete metamorfose van de locatie en de directe omgeving. Centraal staan de thema’s:

  • wonen
  • winkelen
  • groen (ontmoeten)
  • ruimte voor parkeren
  • ………. 

De Lucas-locatie maakt nadrukkelijk onderdeel uit van het centrum van Winschoten/Oldambt en daarmee de centrumontwikkeling van de gemeente. 

Enquête 

November 2025 zijn er zes varianten ontwikkeld. U vindt ze onderaan deze pagina. De thema’s wonen, winkelen, groen en parkeren vindt u hier in diverse varianten terug. 

Via de onderstaande link kunt u deelnemen aan de enquête en uw mening geven over de zes varianten. Het betreft een beperkt aantal vragen. Invullen duurt naar verwachting tien tot vijftien minuten. Wij stellen het op prijs, wanneer u die tijd ervoor neemt. 

Enquête Lucas/ Blaauwlocatie | Gemeente Oldambt

De uitkomst nemen we mee om tot komen tot één voorkeursvariant, die december 2025 ter besluitvorming zal worden voorgelegd aan de gemeenteraad van Oldambt. Deze slotvariant leggen we voorjaar 2026 opnieuw voor aan onze inwoners, ondernemers etc.

Inloop Markpleinkerk 19/11/2025 

Woensdag 19 november zijn de varianten ook te zien tijdens een Inloopbijeenkomst in de Marktpleinkerk (16.00 – 20.00 uur).

Varianten